Kuharica začetnica

neznan uporabnik
tema odprta - 21. avg 2001 8:43 | ogledi: 12.593 | odgovori: 8

Čez kakšen mesec odhajava s fantom v svoje gospodinjstvo, tako da bom sama kuhala vse obroke. Ker nisem ravno vešča kuharica, vas vljudno prosim, če mi lahko pomagate z recepti preprostih jedi, ki jih lahko pripravim za naju dva, pa tudi za večji obisk (najini starši). Pri jedi nisva izbirčna, ampak samo testenin pa tudi ne bi jedla.

Vsem skupaj že vnaprej hvala za odgovor.

P.s.

Mogoče pozna kdo kakšno dobro kuharsko knjigo za začetnike, ki bi mi jo lahko priporočal?

neznan uporabnik

21. avg 2001 10:12

Spoštovana Simona, na trgu je ogromna ponudba dobrih kuharskih knjig. Najbolje bi bilo, da sami pobrskate v kakšni knjigarni ali pa knjižnici ter si izposodite čtivo po vašem okusu. Meni se zdijo zelo dobre knjige za začetnike vse od sestre Nikoline (zdi se mi, da nosijo naslov 100 receptov sestre Nikoline)ali od sestre Vendeline. Njuna kuhinja temelji na preprostih sestavinah, ki jih imamo skoraj zmeraj doma, poleg pa so opisani postopki za pripravo jedi. Veliko enostavnih receptov boste našli tudi na straneh Kulinarične Slovenije, v rubrikah Nedeljca, 7D in Večera (zdi se mi, da vsak četrtek, ko mojster J. Štrukelj razkriva svoje recepte). Seveda pa se ogromno kulinaričnih nasvetov in receptov nahaja na internetu. Svetujem vam, da v brskalnik vpišete besedo kulinarika in dobili boste kopico dobrih naslovov. Zelo dobra knjiga je tudi Kuhinja za krizne čase (slane jedi), v kateri zmeraj najdem kaj zase. Pozdrav, Beti.

neznan uporabnik

21. avg 2001 20:57

Draga Simonaa, priporočila bi ti knjigo "Kuharstvo za vsakogar" (avtorja žal ne vem). Uporabljajo jo tudi pri praktičnem pouku na nekaterih srednjih gostinskih šolah. Poleg receptov (od lažjih do zahtevnih) je notri tudi precej praktičnih stvari. Lep pozdrav in srečno!

neznan uporabnik

22. avg 2001 7:51

Knjiga Kuharstvo je od avtorice ga. Pepike Levstek. Knjiga je odlična in primerna tudi za začetnike.

neznan uporabnik

31. avg 2001 0:30

Hojla! Simona predvsem brez panike. V začetku bo tako vse pojedel kar boš skuhala, samo da sta sama. Kasneje pa tako in tako praksa dela mojstra. Predlaganih knjig se pa le drži. Morda tudi Kuharjeva knjiga Andreja Kuharja ali pa kar domača Slovenska kuharica. Receptov ti nikoli ne bo zmanjkalo, le ideje so važne. Le pogumno. Ažokoh

neznan uporabnik

31. avg 2001 9:23

Meni in mojim poskusnim zajčkom, ki jih filam s produkti kuharskih eksperimentov, pa je najbolj všeč Velika družinska kuharica od Marry Berry. Enostavni in manj enostavni recepti, nekaj internacionale, ki prav pride, veliko nasvetov in zelo estetsko narejena knjiga v celoti, če se ti to zdi pomembno. Veliko enostavnih receptov (ne samo paste) pa najdem v angleški The ultimate Italian cookbook. Še to. Kuhanje ti mora biti res všeč in kuhajta skupaj - pa čeprav to bo samo rezal čebulo. Če ne se ti bo skupno gospodinjstvo hitro uprlo in bi bilo bolje, da pripravljaš obroke samo občasno. Tudi goste moraš postreči z veseljem, ne samo zato, ker misliš da moraš. Spremenil(a) - malan dne 31 avg 2001 09:24:48

neznan uporabnik

1. sep 2001 17:39

Pa na dobrega starega Ivačiča ne pozabi,je enostaven in razumljiv

neznan uporabnik

1. sep 2001 21:20

Ja, se strinjam. Ivačič je vsekakor pionir v kuhanju. Pomaga vam razjasniti osnovne kulinarične pojme (npr. bešamel, zgpščevanje, dušenje riža,...). Beti

neznan uporabnik

1. sep 2001 21:30

Se sicer strinjam, da je Ivačičeva knjiga dobra, toda nikakor za začetnike! Mojster namreč ljubi navodila: "potem skuhaj do mehkega", ali: "rjavo zapeci", ali "najprej naredimo navadno testo...", ali "pripravimo enako maso kot za poletno sarmo..." Iz srca ti pa priporočam knjigo OSNOVNA KUHARIJA, ki stane sicer okoli 5 jurjev, pa je narejena za začetnike in je moderna, nazorna in notri so enostavni recepti, ki so dobri in zgledajo krasno, na lepih fotografijah. No, pa tudi zares. Kupiš pri Vale-Novak, verjetno tudi drugje.

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti